her sayfada bg degisir olacak yazılımda divin bgsi degisecek

Sanallaştırma

Sanallaştırma, fiziksel sunucular üzerinde bulunan uygulama ve verilerin sanal platformlar üzerinde kullanılmasıdır.

Kaynak Bilişim - SanallaştırmaSunucu, Depolama ve Sanallaştırma;
Sanallaştırma, fiziksel sunucular üzerinde bulunan uygulama ve verilerin sanal platformlar üzerinde kullanılmasıdır. Sanal sunucuların çalıştığı fiziksel sunucuların CPU, Memory, Network gibi kaynaklarını paylaşımlı olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Paylaşımlı olarak kullanma, CPU, Hafıza ve Ağ gibi kaynakların atıl kullanımını engelleyerek, sanal sunucuların çalıştığı fiziksel sunucuların kaynakları daha efektif ve daha tasarruflu çalışmasını sağlamaktadır.
Sanallaştırma teknolojisini üç başlıkta toplayabiliriz;

  • Sunucu ve Veri Depolama Sanallaştırma : Konsolidasyon çözümleri; felaket kurtarma merkezleri, dinamik olarak veri merkezlerinin taşınması, yeni alt yapısının hızlı ve en verimli bir şekilde kurulması, alt yapının merkezileştirilmesi ve kolay yönetilebilmesi gibi çok çeşitli alanlarda çözümler getirmektedir. Felaket yedeklemesi uygulamalarını kolaylaştırmaktadır.
  • Uygulama ve Masaüstü Sanallaştırma : Uygulama ve masaüstü konsolidasyonu, uygulamalara ve sanal masaüstü bilgisayarlara uzaktan erişimin sağlanması, merkezileştirme, uygulamaya ve/veya masaüstü bilgisayara dolayısı ile bilgiye erişimi, denetleme ve kontrol altına alma, uyumluluk ve versiyon çalışmalarının önlenmesi, lisans yönetimi, lisanslama maliyet avantajları gibi konularda faydalar ve yenilikler getirmektedir.
  • Ağ Sanallaştırma: Ağ güvenliği, ağ cihazlarını çoğullama, ağ kaynaklarının daha iyi düzeyde kullanımının sağlanması, fiziksel uç adetlerinin inanılmaz ölçüde azaltılması gibi çok çeşitli avantajları beraberinde getirmektedir.